Gwarantujemy dotację 45% na terenie całej Polski z NFOŚiGW

 Załatwiamy wszystkie formalności związane z dotacją


 Wykonujemy bezpłatny pomiar i konsultację

Instalujemy i konserwujemy kompleksowe instalacjeKolektory

KOLEKTOR PŁASKI

Kolektory Płaskie ST 191 DE odznaczają się bardzo wysoką sprawnością i trwałością. To najwyższej klasy kolektor płaski posiadający 10 letnią gwarancję.


Jego stabilna i solidna konstrukcja gwarantuje efektywną pracę w trudnych warunkach. Szacunkowa trwałość takiego kolektora to minimum 25 lat. Made in Germany Innowacyjna super lekka konstrukcja waga pustego kolektora to tylko - 32,5 kg przy zachowaniu wysokiej sprawności cieplnej nie niższej niż 80,6 %. Potwierdzono to certyfikatem Solar Keymark .

Dzięki powłoce super selektywnej SunSelect® posiada on wysoki procent absorpcji na poziomie 95% , a emisja jego jest ograniczona do poziomu 4 %. W porównaniu do kolektorów opartych na powłoce czarnego chromu , zwiększa się uzysk średnioroczny nawet o 15 %, a zimą nawet do 20 % .Innowacyjna izolacja kolektora polega na zastosowaniu oprócz wełny mineralnej płyty warstwowej - extra izolacji 20 mm PIR- odpornej na wysoką temperaturę.

Szyba kolektora wykonana jest z specjalnego hartowanego szkła solarnego ( odpornego na gradobicie) o gładkiej strukturze , gwarantującej duży współczynnik przepuszczania promieni słonecznych na powierzchnię absorbera. Kolektor produkowany jest przez nas w Niemczech . Każdy kolektor wyposażony jest w 4 przyłącza ( duża dowolność w połączeniach). Możliwość łącznia w jeden zespół do 12 kolektorów. System szybkiego łączenia bez kluczy. Dostępne są dwa kolory ramy : ( aluminium eloxiert) srebrny lub czarny.

KOLEKTOR PRÓŻNIOWY

Kolektor próżniowy P 10 DE marki SOLARTIME to nowość na polskim rynku. 
Produkowany jest w Niemczech z 10-cio letnią gwarancją.

Działa on na sprawdzonej zasadzie rurki cieplnej „Heat Pipe" Zasada działania polega na parowaniu i skraplaniu płynu wewnątrz rurki. W ten sposób następuje ciągła i bardzo szybka wymiana ciepła. Kondensator znajdujący się na szczycie rurki nagrzewa się do około 160°C. Rurka zamknięta jest w próżni, a jak wiadomo to jest najlepszy izolator ,dlatego też temperatura na zewnątrz nie ma większego wpływu na ilość produkowanego ciepła.

Kolektor tak samo dobrze działa w słoneczne zimowe dni. Jest to idealne rozwiązanie w naszym klimacie. Ważną zaletą kolektora jest jego błyskawiczny start, to zdolność do szybkiego „produkowania” ciepła. W pochmurne dni , kiedy słońce często chowa się za chmury radzi sobie doskonale.

Poszczególne rury próżniowe można ustawiać dokładnie ku słońcu. Kondensator nagrzewa się już po minucie niczym grzałka. Najlepiej jak sprawdzicie Państwo to sami. Nasz dealer przeprowadzi bezpłatnie prezentacje w państwa domu. Należy dodać ,że kolektor jest odporny na tak zwaną „stagnację systemu”. Maksymalna jego temperatura jaką osiąga kondensator to 160°c i nie stanowi zagrożenia dla urządzenia gdy np. brak prądu a słońce mocno świeci. Kolektor sam się wyłącza.

Przypieczętowaniem zalet naszego kolektora jest jego łatwy i wygodny montaż. Jedna osoba swobodnie poradzi sobie z jego zamontowaniem. Rury próżniowe wkładamy po zamontowaniu głowicy na dachu. 
Głowica waży tylko 7 kg.

Jego wydajność nie ma sobie równych. Jest to rozwiązanie o najwyższych parametrach transferu energii cieplnej.