Gwarantujemy dotację 45% na terenie całej Polski z NFOŚiGW

 Załatwiamy wszystkie formalności związane z dotacją


 Wykonujemy bezpłatny pomiar i konsultację

Instalujemy i konserwujemy kompleksowe instalacjePanel fotowoltaiczny

Ogniwa fotowoltaiczne są w 95% wykonane są z krzemu krystalicznego, dzięki któremu żywotność ogniw jest szacowana nawet na 30 lat. Ogniwa są bezobsługowe, a sama technologia jest bardzo często nazywana również „kosmiczną” bo do niedawna tylko tam znajdowała swoje zastosowanie.

Energia słoneczna może zastąpić w przyszłości dotychczasowe źródła energii elektrycznej takie jak węgiel, ropa czy gaz – świadczą o tym najnowsze wyniki badań naukowych, które niewątpliwie przyczyniły się na rosnącą ilości „farm słonecznych” za zachodnią granicą naszego kraju. 

Zarówno kolektory słoneczne jak i panele fotowoltaiczne korzystają z energii słonecznej, która jak wszystkim wiadomo jest darmowa. Energia słoneczna przynosi nam praktycznie same korzyści, a to sprawia, że inwestycja w solary jest bardzo przyszłościowa i opłacalna.

Fotowoltaika jest jedynym sposobem pozyskiwania energii, którą można uzyskać bezpośrednio zamieniając działanie promieni słonecznych w energię elektryczną bez odpadów, brzydkiego zapachu, hałasu i zużycia innych nieodnawialnych produktów. Długoterminowe korzystanie z tego tupu energii niewątpliwie wpłynie pozytywnie na stan naszego środowiska i zmniejszenie globalnego ocieplenia

Panele fotowoltaiczne w dobie oszczędności i coraz to większego nacisku na ekologie stają się coraz bardziej popularne.

Energia wyprodukowana przez baterie słoneczne jest niemalże darmowa, ekologiczna i praktyczna. Rozwojowi tej technologii sprzyja niewątpliwie coraz to większa ilość sprzętów zasilanych napięciami 12-24 volty. 

Aby moc korzystać z darmowego prądu musimy posiadać panel fotowoltaiczny, regulator ładowania, akumulatory i przetwornicę 230V.

Dzięki nieustannym badaniom i zastosowaniu coraz to nowszych materiałów technologia fotowoltaiczna ciągle się rozwija. Panelu z początku XXI wieku był w stanie wyprodukować prąd o napięciu 12V i mocy 80W. Dziś mamy dostęp do paneli produkujących prąd o napięciu 24V i mocy aż 300W co niewątpliwie napawa wszystkich optymizmem.

Współpracujemy z najbardziej renomowanymi Niemieckimi firmami, co pozwala nam zrealizować każdy projekt. Zapraszamy do współpracy inwestorów, firmy jak i klientów indywidualnych.

fotowoltaika@solarydachowe.com.pl